сабота, јануари 16, 2021
-3 °c
Skopje
-4 ° саб
-7 ° нед
-5 ° пон

Кинезите изградија пруга која поминува низ станбена зграда, станарите не се бунат бидејки возот по нешто е специјален (Видео)

Еден град во Кина постави нови стандарди кога станува збор за железница и архитектура. Имено, возот во градот Чункинг поминува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5