Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 3)

Оваа билка го чува срцето, ја чисти крвта и го регулира варењето

Оваа билка го чува срцето, ја чисти крвта и го регулира варењето

Покрај препознатливиот вкус, се смета за одличен антиоксидант, а ја красат и бројни лековити својства… Иако во светската кујна се користи веќе со децении, руколата во последните неколку години стана вистински хит кај нас. Станува збор за медитеранска самоникната зелеста…

Авокадото е супер-здрава намирница, погледнете зошто

Авокадото е супер-здрава намирница, погледнете зошто

Веројатно сте слушнале дека во последниве години авокадото се дефинира како здрава супер храна. Придобивките од него навистина се големи… Постојат најмалку четири причини зошто треба да го додадете авокадото во вашето мени секој ден: Ќе го намалите ризикот од…

Излекувајте ја псоријазата: Со помош на природната медицина ослободете се од оваа кожна болест

Излекувајте ја псоријазата: Со помош на природната медицина ослободете се од оваа кожна болест

Псоријазата е хронично кожно пореметување кое се манифестира преку црвени дамки прекриени со бела оштетена или сува кожа, јадеж или во вид на задебелени нокти, таа се појавува во различни видови кај секој човек. Алтернативната медицина во причинители ги вбројува…

Овој витамин ќе ги заштити вашите бели дробови од загадениот воздух

Овој витамин ќе ги заштити вашите бели дробови од загадениот воздух

Исхраната богата со антиоксиданси би можела да им помогне на вашите бели дробови да се изборат со загаденоста од воздухот, покажува една студија. Истражувачите од Империјал колеџот во Лондон откриле дека пациентите со астма или хронична опструктивна болест на белите…

Калкулатор: Пресметајте колку време ќе ви биде потребно за да ослабите

Калкулатор: Пресметајте колку време ќе ви биде потребно за да ослабите

Овој период е вистинското време за мали и големи промени. Една од нив е и слабеењето… Слабеењето е процес во кој е потребно да вложите многу труд, но и да се откажете од некои лоши навики. Освен прилагодувањето и разновидната исхрана,…

Ако сакате жестоко топење на масните наслаги, на крајот од тренингот направете ја ОВАА вежба (видео)

Ако сакате жестоко топење на масните наслаги, на крајот од тренингот направете ја ОВАА вежба (видео)

Забрзајте го метаболизмот и топењето на масните наслаги така што на крајот од својот тренинг ќе ја направите оваа едноставна вежба. За да ги потврдите ефектите на добриот тренинг, потребно е на крајот од тренингот да ја направите оваа вежба,…

Златно богатство: Најмоќното етерично масло против болки

Златно богатство: Најмоќното етерично масло против болки

Етеричното масло од билката смилја помага во ублажувањето на болките без никакви нуспојави. Тоа е силен аналгетик и има посилно дејство од одделни фармацевтски производи. Билката смилја доаѓа од Европа и расте во само неколку подрачја. Ова медитеранска билка расте…

Здрав и вкусен појадок: Како сами да направите здраво мусли (видео)

Здрав и вкусен појадок: Како сами да направите здраво мусли (видео)

Направете појадок кој е добар за вашето срце, а кој е повкусен и поздрав од купечките варијанти. Направете сами домашно мусли од состојките кои ќе направат многу за вашето здравје и мускулите. Клучни состојки на овој рецепт се лененото семе…

Пет намирници кои го намалуваат крвниот притисок

Пет намирници кои го намалуваат крвниот притисок

Огромен број на луѓе ширум светот страдаат од зголемен крвен притисок, а на повеќето од нив здравата исхрана може да им помогне да ги ублажат па дури и целосно да ги нормализираат симптомите. Ви претставуваме намирници кои се природни борци…

Кога ќе го исфрлите лебот од исхраната организмот реагира: Нервозата и губитокот на енергија се две од петте последици!

Кога ќе го исфрлите лебот од исхраната организмот реагира: Нервозата и губитокот на енергија се две од петте последици!

Лебот повеќе не е пожелна намирница. Се поголем е бројот на луѓе кои во најразличните диети го исфрлаат лебот од исхраната со цел да го намалат вносот на јаглени хидрати. Но сепак, треба да бидете внимателни бидејќи токму јаглените хидрати…