Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,806.04 -0.6%    GALE 600.00 0%    GRNT 755.64 -0.53%    KMB 2,599.99 0%    MABI 1,000.00 0%    MPT 28,454.55 1.62%    MTUR 3,680.00 2.05%    OKTA 2,765.37 3.26%    PKB 12,988.00 3%    REPL 44,000.00 0%    RMDEN15 95.00 0%    RZUS 125.57 1.27%    SBT 1,390.00 2.98%    STB 895.67 -0.05%    STIL 98.00 -0.18%    TNB 10,799.35 0%    TPLF 1,376.84 0.87%    UNI 1,930.00 5.96%    
Почетна » Вести од категорија » ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

На одмор во луксузниот Anantara Angkor Resort & Spa (фото)

На одмор во луксузниот Anantara Angkor Resort & Spa (фото)

Со локација во шармантниот град Сием Реап во Камбоџа, на мала одалеченост од величествениот храм Ангкор Ват, „Anantara Angkor Resort & Spa“ е сјајно место за истражување на историјата, културата и наследството на оваа земја, во модерно и луксузно опкружување……

Бали и Ибица – најпопуларни дестинации за одмор ова лето

Бали и Ибица – најпопуларни дестинации за одмор ова лето

Бали и Ибица се најпопуларни дестинации за одмор оваа година, според податоците на TripAdvisor. Популарниот сајт ги подели дестинациите во две групи, поблиски и подалечни. Меѓу топ десет најпопуларни поблиски дестинации се: Ибица, Крит, Мајорка, Санторини, Кипар, Малта, Барселона, Бенидорм,…

Најлуксузното шише рум од 10 илјади долари

Најлуксузното шише рум од 10 илјади долари

10 илјади долари чини шишето рум на познатиот произведувач на рум од Бермудските Острови, Гослинг брадерс лимитед. Неодамна беше претставено едно од најлуксузните шишиња рум. Сериски обележеното шише на црниот рум Гослинг блек сил рум од 750ml се наоѓа во…

Уживајте на кристалните плажи на Малдивите во Constance Moofushi Maldives Hotel (фото)

Уживајте на кристалните плажи на Малдивите во Constance Moofushi Maldives Hotel (фото)

Хотелот Constance Moofushi Maldives се наоѓа на кристалниот брег на јужниот дел од групата острови Ари, на 30 минути лет од Малеа, главниот град на Малдиви. Поставен на одделен остров, хотелот е опкружен со бујна вегетација, плажи од целосно бел…

Луксузниот Sharq Village & Spa ресорт во Доха (фото)

Луксузниот Sharq Village & Spa ресорт во Доха (фото)

„Sharq Village & Spa“ ресортот во Доха претставува оригинален арапски дизајн, додека на своите гости им обезбедува највисоко ниво на луксуз и модерни погодности… Во овој ресорт постојат 174 луксузно опремени соби и апартмани, кои вас ве очекуваат како магична…

На одмор во луксузното одморалиште Casa Colombo Mirissa (фото)

На одмор во луксузното одморалиште Casa Colombo Mirissa (фото)

Сместено во близина на живописната и беспрекорно убава плажа, на јужниот брег на Шри Ланка, Casa Colombo Mirissa е приватно луксузно одморалиште, кое ќе ве наведе повторно да поверувате во љубовта на прв поглед… Ќе се заљубите во ова место…

Луксузниот хотел – Iconic Santorini (фото)

Луксузниот хотел – Iconic Santorini (фото)

Санторини е позната грчка дестинација, креирана во античко време, со огромна вулканска ерупција… Ние денес уживаме во погледите на овие вулкански карпи и ѕидови, меѓу кои се сместени многу идилични градби. Една од нив е луксузниот хотел наречен „Iconic Santorini“.…

„Kata Rocks Hotel“- Шик и елегантен хотел на Тајланд (фото)

„Kata Rocks Hotel“- Шик и елегантен хотел на Тајланд (фото)

Шик и елегантниот „Kata Rocks Hotel“ ви нуди совршен поглед на Андаманското море на Tајланд, но и уште многу нешта… Сместен е на прекрасна панорамска локација на островот Пукет, а своите гости ги дочекува со супериорен спа центар, дизајнерски соби…

Луксузната јахта Kaght (фото)

Луксузната јахта Kaght (фото)

Оваа луксузна јахта наречена „Kaght“ прв пат заплови во 2014-та година, благодарение на германската компанија „Lurssen Yachts“, во комбинација со исклучителни изгледи кои ги вметнал архитектот Еспен Оеино и грациозниот ентериер кој е дело на дизајнерот Алберто Пино. Во внатрешноста…

Луксузниот Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa (фото)

Луксузниот Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa (фото)

Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa во Маурициус е официјално отворен и дефинитивно мора да се најде на вашата листа со желби за места кои сакате да ги посетите… Ова во целост реновирано одморалиште сега има 200 соби и апартмани,…

Страница 1 од 136123Следна ›Последна »