среда, декември 2, 2020
1 °c
Skopje
1 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: филипче

Филипче со порака до граѓаните: Состојбата со Ковид-19 критична, сега ни е потребна поддршка повеќе од било кога во изминатите осум месеци

Министерот за здравство Венко Филипче, во видео обраќањето до граѓаните, истакна дека состојбата со Ковид-19 е критична, а болнииците веќе ...

Прочитај повеќе

Состојбата сериозна, болниците се полни, засега не се размислува за нови рестрикции

Состојбата со коронавирусот е крајно сериозна. Бројот на новозаразени пациенти со Ковид-19 секојдневно расте, а болничките капацитети забрзано се пополнуваат. ...

Прочитај повеќе

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни ...

Прочитај повеќе

Се анализира рекордниот број новозаболени од Ковид-19, засега нема мерки за ограничено движење

Здравствените институции прават детална анализа на епидемиолошките податоци од прашалниците за да се утврди точно начинот на трансмисија на вирусот ...

Прочитај повеќе

Филипче на средба со медицинските сестри кои дадоа отказ од Инфективна – се обидел да ги убеди да останат

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретнал со трите медицински сестри од Инфективната клиника кои дадоа отказ. Според објавата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7