среда, јули 28, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: трошоци

Притисокот е врз сиромашните земји: Оваа година, растот на трошоците за увоз на храна е 12 проценти

Силното зголемување на обемот на увоз на основни прехранбени производи во минатата година влијаеше на растот на глобалните трошоци за ...

Прочитај повеќе

ССМ: Коронакризата ги зголеми месечните трошоци за 100 евра – зголемувањето на минималецот недоволно

Првиот човек на Сојузот на синдикати Дарко Димовски  вели дека во изминатиов период на македонскиот работник само за лекување поради ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 62 1 2 62
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00