вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Висок претставник на СЗО: Најмоќните луѓе во светот да ја поништат срамната глобална нерамнотежа во пристапот до вакцини

СЗО ги повика 20-те најмоќни лидери во светот да ја поништат срамната глобална нерамнотежа во пристапот до вакцини против Ковид-19. ...

Прочитај повеќе

СЗО: Потврден првиот случај на екстремно смртоносен вирус марбург, сличен на ебола

Светската здравствена организација соопшти дека здравствените власти во Гвинеја го потврдиле првиот случај на екстремно смртоносен вирус марбург, сличен на ...

Прочитај повеќе

СЗО со предупредување до државите- да не ги укинуваат пребрзо мерките против Ковид-19

Светската здравствена организација (СЗО) ги предупреди државите да не ги укинуваат епидемиолошките мерки против коронавирусот премногу брзо, пренесоа агенциите. „Употребата ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 16 1 2 3 16
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00