сабота, октомври 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: северна

ПССЕ: Северна Македонија постигна напредок во медиумските слободи, со внимание ќе се следи изборниот процес

Зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) беше интензивна, посебно за македонската собраниска делегација во состав Бетиан ...

Прочитај повеќе

Помпео: САД го депонираа протоколот за НАТО, ја чекаме С.Македонија како 30. членка

САД го депонираа ратификуваниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО. Тоа го објави државниот секретар Мајк Помпео на неговата страница на Твитер. ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 13 1 2 3 13
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00