вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: северна

Компаниите во земјава помалку оптоварени со бирократски процедури во споредба со држави од ЕУ

Северна Македонија е подобро рангирана од земји членки на Европската унија во поглед на оптовареноста на компаниите со бирократски процедури. ...

Прочитај повеќе

Официјално станавме 30-та членка на НАТО, македонското знаме во понеделник ќе биде подигнато во Брисел

Денеска, преку Амбасадата на Република Северна Македонија во Вашингтон, во Стејт Департментот во САД беше депониран инструментот за пристапување кон ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00