понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: помош

Британскиот туристички сектор најавува бран отпуштања по лошите летни резултати

Британскиот сектор за патувања подготвува нов бран отпуштања поради рестриктивните владини регулативи за патувања што ја уништија летната сезона и ...

Прочитај повеќе

Државата ќе им даде 111 милиони денари помош на туристички агенции, ресторани за свадби и ноќни клубови

Владата ќе додели еднократна финансиска помош во висина од 111 милиони денари за 382 лиценцирани туристички агенции, категоризирани ресторани за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 94 1 2 94
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00