вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: помош

Пакет мерки за помош очекуваат секторите кои се на раб на опстанок поради пандемијата

Четиринаесет месеци туристичко-угостителскиот сектор се бори со предизвици кои ги создава кризата предизвикана од пандемија и недоволната и ненавремената поддршка. ...

Прочитај повеќе

Владата ја објави листата на фирми кои добиле државна помош, а не им исплатиле плати на вработените

Владата, синоќа ја објави листата на фирми кои добиле државна помош, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени. Најголем дел ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 94 1 2 3 94
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00