недела, февруари 28, 2021
8 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Tag: плати

ССМ и активистите стравуваат дека постои опасност дел од газдите повторно да ја злоупотребат помошта од државата за плати!

Синдикалците и активистите со позитивни ставови во однос на петтиот сет економски мерки кои ги објави Владата. Задоволни се што ...

Прочитај повеќе

Субјектите со месеци принудно затворени со Уредба бараат итно донесување протоколи и финансиска поддршка за опстанок

Пред пропаѓање во исклучително тешка состојба се претпријатијата од секторот услуги кои како резултат на владината Уредба се уште се ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 42 1 2 42