вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: македонска

Македонска Каменица ќе заштеди 4-5 милиони денари годишно со помош на Паметно осветлување

Една од најубавите македонски општини ја започнува трансформацијата во современа и одржлива општина во која квалитетот на живот на граѓанинот ...

Прочитај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше две места на најновата ФИФА рејтинг листа

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две позиции на ФИФА ранг листата за месец септември. „Црвено-жолтите“ по победата над Ерменија, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 56 1 2 56
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00