понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: македонија

Стопанската Комора доби овластување да обучува меѓународни возачи и управители

Стопанската комора на Македонија(СКМ) е овластена да врши стручни оспособувања на возачи и управители во меѓународниот патен сообраќај, информира денеска на прес-конференција ...

Прочитај повеќе

Минатогодишната размена со странство изнесува 10,5 милијарди долари

Република Македонија минатата година остварила вкупна размена со странство во износ од 10.512.779 илјади американски долари. Според објавените податоци на Државниот ...

Прочитај повеќе

Денес се одржува македонско-италијански бизнис форум во Стопанската комора

Стопанската комора на Македонија во соработка со ХОТАМ и Стопанската комора на регионот Венето, Република Италија, денеска организира билатерални бизнис ...

Прочитај повеќе
Страна 919 од 921 1 918 919 920 921
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00