четврток, декември 3, 2020
1 °c
Skopje
4 ° чет
5 ° пет
5 ° саб

Tag: македонија

Во петокот се одржа 25-тото Годишно Собрание на АЦИ Македонија-Здружение на Финансиски Пазари, за првпат во онлајн издание преку Webex платформата

• Вовед во Собранието-Модератор-Емилија Мицева-Уни-Банка,Скопје,• Поздравен Говор-Г-ѓа Анита Ангеловска-Бежоска-Гувернер на Народната Банка на Република Северна Македонија,• Поздравен Говор-Г-ѓа Маја Стевкова-Штериева-Претседател ...

Прочитај повеќе

„Фајненшел тајмс“: Бугарија се приклучи кон проблематичната европска група

Тензиите дополнително се зголемија во последните неколку недели, бидејќи Бугарија го блокираше отворањето на разговорите за влез на Северна Македонија ...

Прочитај повеќе

Во декември ќе се одржи деветото издание на самитот Македонија2025 – за првпат во хибридна/ дигитална форма

Деветотоиздание на Самитот Македонија2025, за првпат ќе се одржи во хибридна/ дигитална форма од 1-ви до 3-ти декември 2020 година ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 903 1 2 903