недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инвеститори

Американските инвеститори се многу заинтересирани за кинеските обврзници

Американските инвеститори се многу заинтересирани да инвестираат во кинески обврзници. Причината, се разбира, е потенцијално повисоките приноси во споредба со ...

Прочитај повеќе

Малите играчи инвестирале повеќе во биткоин отколку институционалните инвеститори

Донекаде изненадувачки факт открија стратезите на JPMorgan, поточно нивниот аналитичар Николаос Панигиртцоглу. Малите инвеститори купиле повеќе биткоини од институционалните инвеститори ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 35 1 2 35
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00