среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: животни

Веганска компанија нуди парична награда на „најголемиот месојад“ дoколку се откаже од месо

Веганска компанија понуди на „најголемиот месојад во Велика Британија“ шанса да заработи 50.000 фунти, доколку тој, за возврат, стане веган ...

Прочитај повеќе

ФАО: Нема докази дека добитокот и домашните миленици можат да го пренесат корона вирусот (COVID-19) на луѓето

Од почетокот на глобалното ширење на корона вирусот (COVID-19), Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите нации (ФАО) соработува со ...

Прочитај повеќе

Само една земја во светот нема кучиња скитници: Еве како го решиле проблемот

Во светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, според Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не придонесува за оваа статистика затоа ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00