понеделник, мај 10, 2021
12 °c
Skopje
17 ° пон
17 ° вто
16 ° сре

Tag: дезинфекција

Израелски научници открија технологија која е евтина, широко достапна и се чини дека го убива коронавирусот

Нивното истражување би можело да биде пресвртна точка во борбата против новиот коронавирус, за кој е откриено дека преживува на ...

Прочитај повеќе

Во кино со маски и без пуканки, од секторот бараат повеќе публика и грант од државата за спас на дејноста!

Протоколите за работа на кината ги опфаќаат општите препораки за задолжително носење на заштитна опрема на лицето за сите посетители ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3