вторник, април 20, 2021
12 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: бизнисмен

Авионот што се урна со бразилските фудбалери бил во сопственост на венецуелски политичар и бизнисмен

Авионот кој се урна во близина на колумбискиот град Меделин во вторникот утрото, му припаѓал на венецуелскиот бизнисмен и поранешен ...

Прочитај повеќе

Престижна награда за Силјан Мицевски, Личност на Југоисточна Европа за 2016

Истакнатиот бизнисмен, генерален менаџер на градежната компанија „Пелистер“, поранешен градоначалник на Битола, актуелен почесен конзул на Србија во Македонија, Силјан ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 3 1 2 3