среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: актери

Тонкица Митровска, Јовица Михајловски и Трајче Величковски – добитници на почесните награди на „Златна рамка“

„Златна рамка“ е манифестација на филмаџиите, на публиката. Три години по ред Друштвото на филмски работници доделува почесни награди за ...

Прочитај повеќе

Џејми Ли Кертис за „Медена земја“ твитна: Колку совршен филм, воодушевена сум

Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ ги освои симпатиите и на познатите холивудски актерски имиња. https://twitter.com/jamieleecurtis/status/1218384707064217601 Холивудската актерка ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00