Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,017.33 -0.83%    APTK 750.00 0%    AUMK 1,803.00 2.97%    BESK 9,530.00 -2.41%    BEST 1,886.00 0%    FERS 59,500.00 -2.09%    GRNT 821.15 -1.07%    KJUBI 1,550.00 -0.06%    KMB 5,057.35 -2.74%    MPOL 281.00 -2.77%    MPT 42,987.44 -1.53%    OHB 6,100.00 -0.13%    OKTA 4,336.84 -0.55%    PPIV 44,108.00 -3.06%    RMDEN16 95.00 -0.84%    RMDEN17 95.90 0%    RZUS 138.90 9.6%    STIL 127.00 -5.17%    TPLF 990.17 2.29%    TTK 981.88 -1.82%    UNI 2,354.00 -1.92%    USJE 22,002.14 -1.62%    VITA 8,512.00 0.11%    
Почетна » Вести од категорија » НАЈНОВИ ВЕСТИ

Австралија како огледало на нееднаквоста

Австралија како огледало на нееднаквоста

Нееднаквоста во светот е тема со која се занимаваат умовите на некои од најбогатите и најуспешните претприемачи на нашето време. Дискутабилно е какви се нивните мотиви – чист популизам или недоразбрана филантропија, но да си извршен директор не значи автоматски…

Граѓанските активисти остануваат против градежни активности на Водно за изградба на гасовод

Граѓанските активисти остануваат против градежни активности на Водно за изградба на гасовод

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ останува на ставот дека е против какви било градежни активности во „Парк шумата Водно“ и по вчерашната средба со вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, директорот на Македонски енергетски ресурси Бајрам Реџепи и претставници на…

70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

Историската тркачка патека Goodwood му оддаде чест на Porsche и неговите 70 години постоење со централна прослава на 2018 Festival of Speed, настан кој што се одржа од 12-15 јули. Во блескава атмосфера, славејќи ја седумдесетата годишнина од производството на…

Microsoft работи на конкурент на AirPods?

Microsoft работи на конкурент на AirPods?

Се чини дека „Microsoft“ ја истражува можноста да влезе на пазарот на паметни слушалки и со сопствен проект да се натпреварува со „Apple AirPods“. Наводниот дизајн на компанијата се уште е во фаза на патентирање, а идејата на „Microsoft“ е…

Државата денеска се задолжува, утре се раздолжува за 22 милиони евра

Државата денеска се задолжува, утре се раздолжува за 22 милиони евра

Државата денеска планира да позајми 22 милиони и 764 илјади евра од домашните банки и кредитори преку издавање петгодишни и триесетгодишни државни обврзници. Парите што ќе ги земе денеска државата ќе треба да ги врати утре, 18 јули, кога за…

Неколку начини да ја победите конкуренцијата

Неколку начини да ја победите конкуренцијата

Во денешно време, ако сакате да ги исполнувате деловните обврски и да имате добар живот, мора да ја победите конкуренцијата. А единствениот начин за да го постигнете тоа е да направите поинакви чекори. За почеток изградете реални односи со луѓето…

ЈП ПОЦ: Од денеска почнува ажурирањето на податоците на паркиралиштата

ЈП ПОЦ: Од денеска почнува ажурирањето на податоците на паркиралиштата

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ од денес ќе почне со ажурирање на податоците на корисниците на затворените паркиралишта со кои стопанисува претпријатието заради подобрување и унапредување на паркинг-услугите, а со цел обезбедување повеќе слободни паркинг-места за…

Погледнете во работилницата во која се доработуваат моделите на Mercedes (видео)

Погледнете во работилницата во која се доработуваат моделите на Mercedes (видео)

За купувачите на кои дури ни новите „Mercedes“ модели во нивната фабричка состојба не се доволно добри, тука е „Brabus“ да има ги исполни сите желби. „Brabus“ е најголемата и најпознатата компанија за доработка на возила од брендот „Mercedes“, но…

Deutsche Bank двојно ги надмина очекувањата на аналитичарите за профит

Deutsche Bank двојно ги надмина очекувањата на аналитичарите за профит

Германската банка „Deutsche Bank“ ги изненади позитивно аналитичари откако забележа профит во вториот квартал, што двојно ги зголеми очекувањата. Ова им дава на доверителите шанса да здивнат по серијата лоши вести. Финансиската институција објави добивка во вториот квартал од речиси…

„Јувентус“ веќе има план како да ја врати инвестицијата во Роналдо

„Јувентус“ веќе има план како да ја врати инвестицијата во Роналдо

„Јувентус“ направи голем трансфер ова лето, откако го привлече петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо. Овој трансфер „старата дама“ ќе ја чини повеќе од 200 милиони евра, но менаџментот веќе има разработено план како да ги врати. Првата точка…

Страница 1 од 5186123Следна ›Последна »