понеделник, мај 10, 2021
12 °c
Skopje
17 ° пон
17 ° вто
16 ° сре

Tag: централна

Народната банка е на вистинскиот пат кон Европскиот систем на централни банки

Успешно заврши твининг-проектот „Jакнење на институционалниот капацитет на Народната банка на патот кон нејзиното членство во ЕСЦБ“ Народната банка постојано ...

Прочитај повеќе

Bank of England подготвува нови 130 милијарди долари парични стимулации за поддршка на економијата

Централната банка на Англија(BoA) е подготвена да објави нова рунда монетарни стимуланси рано во четвртокот наутро, откако Велика Британија повторно ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 51 1 2 51