четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Филипче: Македонија од годинава целосно ги финансира програмите за ХИВ/СИДА, туберкулоза и маларија

Министерот за здравство, Венко Филипче, го отвори состанокот на министрите за здравство на Југоисточна Европа, што се одржува денеска во ...

Прочитај повеќе

„Добредојде“ Macedonia Welcome Center се вклучи во одбележувањето на „Меѓународниот ден за борба против насилството врз жените и девојките“

Денес во Сити Мол во продавниците на Fashion Group пазарете со попуст за да ја поддржите борбата против насилството врз ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2