среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: функционери

За една година финансиска детектирала криминал тежок 1 милијарда евра, обвинителството и судот немаат решено ниту еден случај

Управата за финансиска полиција за периодот од август минатата година до почетокот на ноември годинава има поднесено вкупно 57 кривични ...

Прочитај повеќе

Владата подготвува систем што ќе информира за службените трошења на премиерот и другите функционери

Во Владата на Република Македонија денеска се одржа дебата на која претставници на медиумите и граѓанските организации изнесоа мислења и ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00