недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: финансии

ФИТР: На „Стартапувај 3“ обезбедена најголема финансиска поддршка за стартапите во историјата на Фондот

Новите 70 стартап проекти, поддржани со вкупно 2,6 милиони евра неповратни средства, претставуваат најголема финансиска поддршка за старт-ап и спин-оф ...

Прочитај повеќе

Следната недела ќе се одржи петтото издание на Деновите на финансиската писменост

Следната недела, од 1 до 3 декември, ќе се одржи петтото издание на Деновите на финансиската писменост, коишто ги организираат финансиските регулаторни ...

Прочитај повеќе

Блумберг Адрија – првата мулти-платформа за деловни вести во Југоисточна Европа, стартува во 2022 година

Блумберг Медија (Bloomberg Media) и МТел Свис (MTel Swiss) - радиодифузер во мнозинска сопственост на Телеком Србија, денеска го објавија ...

Прочитај повеќе

Бесими со бизнис заедницата: Двојно зголемување на економскиот раст со Планот за финансирање забрзан раст

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска оствари средби со претставници на Стопанската комора на Северна Македонија, Сојузот на стопански комори ...

Прочитај повеќе

Финансиски хороскоп за октомври: На Биковите парите буквално им „паѓаат во скутот“, а овие 2 знаци ќе ги прати невидена среќа

Познатиот руски астролог Павел Глоба откри кои знаци ги очекува голем успех во областа на финансиите и бизнисот во октомври. ...

Прочитај повеќе

Летна школа за финансиска писменост за поголема финансиска независност и поголем општествено-економски развој

Пријавувањето за учество на Летна школа за финансиска писменост за напредно ниво на финансиска писменост трае до недела (26.09.2021)! Бројни ...

Прочитај повеќе

Сеизмички промени на финансиските пазари: Дали криптовалутите навистина можат да ги заменат доларот и класичните валути?

Обемното истражување меѓу професионалците во финансиската индустрија покажува дека криптовалутите би можеле да станат не само алтернатива, туку и можна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 91 1 2 91
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00