понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Експертите предупредуваат: Нарушувањата во синџирот на снабдување се појавуваат на секој агол

Недостатокот на чипови, епскиот метеж на бродските пристаништа и сериозниот недостаток на возачи на камиони предизвикаа огромни проблеми на инаку ...

Прочитај повеќе

Притисокот е врз сиромашните земји: Оваа година, растот на трошоците за увоз на храна е 12 проценти

Силното зголемување на обемот на увоз на основни прехранбени производи во минатата година влијаеше на растот на глобалните трошоци за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 53 1 2 53
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00