понеделник, мај 10, 2021
13 °c
Skopje
17 ° пон
17 ° вто
16 ° сре

Tag: трамп

Германија прва во ЕУ ќе почне да го користи експерименталниот третман со антитела со кој се излечи Доналд Трамп

Германија ќе стане првата земја-членка на ЕУ што ќе започне да користи експериментален третман со антитела, кој му помогна на ...

Прочитај повеќе

Под притисок на Конгресот Трамп го потпиша пакетот економска помош од 900 милијарди долари

Под притисок на пратениците во Конгресот, американскиот претседател, Доналд Трамп, синоќа го потпиша пакетот помош за економијата од 900 милијарди ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 50 1 2 50