среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЕМА: Воспаление на срцевиот мускул и обвивката се можни нуспојави на вакцините на „Фајзер“ и на „Модерна“

Европската агенција за лекови (ЕМА) идентификува можна врска помеѓу ретките срцеви заболувања и вакцините против Ковид-19 на „Фајзер/Бионтек“ и на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 11 1 2 11
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00