четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: сингапур

Осетливи на глобалните нарушувања во трговијата: Сингапур за влакно избегна техничка рецесија

Економијата на Сингапур, која многумина сметаат дека е предводник на глобалниот раст, избегна техничка рецесија. Имено, економијата на земјата во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7