среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: свадби

Гостите дисциплинирани, пазарна досега не напишала ниту една казна за кршење на свадбените протоколи

Сопствениците на рестораните за организирање на свадби и други прослави задоволни од тоа како досега се однесуваат гостите. Велат дека ...

Прочитај повеќе

На граѓани им се брза да „рипнат во тавче“ – рестораните секој ден закажуваат по десетици свадби

Голем интересот за свадби, закажани термини има од јуни Откако надлежните најавија дека најверојатно од следниот месец ќе се дозволи организирање на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00