среда, февруари 24, 2021
9 °c
Skopje
7 ° сре
9 ° чет
11 ° пет

Tag: прогласи

Германскиот вицеканцелар ги прогласи преговорите за TTIP за пропаднати

Германскиот вицеканцелар, министер за економија и претседател на коалициската во владата Социјалдемократска партија на Германија (SPD), Зигмар Габриел,во разговорот за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2