четврток, април 22, 2021
16 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: права

Меѓународната организација на трудот започува кампања за почитување на работничките права

По повод 7-ми октомври - Светскиот ден на достоинствената работа, Меѓународната организација на трудот (МОТ) и Економско-социјалниот совет најавуваат кампања ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 20 1 2 20