понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: патување

Научници: Патогените кои ги носиме од вселенските патувања може да бидат опасни за Земјата

Трката во комерцијалните вселенски летови веќе напредува и повеќе од 85 компании и организации бараат иднина во меѓупланетарниот туризам. Некои ...

Прочитај повеќе

Министерство за здравство: Достапна апликацијата за CommonPass сертификат за патување во странство

Министерството за здравство информира дека е достапна апликацијата за CommonPass сертификат за патување во странство. CommonPass е унифицран дигитален сертификат ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 55 1 2 55
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00