недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: пазар

Тензии на светскиот пазар на пченица: Мелничарите се држат за глава, а цените вртоглаво растат

Во светот се чувствуваат тензии околу цената на пченицата. Големите компании кои се занимаваат со мелничарски бизнис се подготвени да ...

Прочитај повеќе

Истражување на Invest North Macedonia: домашниот пазар заситен, за да растат македонските компании неопходен е поголем извоз, Србија е огромен потенцијал

Околу 20% од потрошувачите во Србија купуваат производи од Северна Македонија. Најчесто тоа се вино, ајвар и свежо овошје и зеленчук, покажа ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 206 1 2 206
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00