вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: образование

МОН: Стабилна е состојбата со Ковид-19 во училиштата, само 0,02 отсто од вкупниот број ученици се новозаразени

Состојбата со Ковид-19 во училиштата е стабилна и континуирано се следи од надлежните здравствени институции. Според последниот пресек на Министерството ...

Прочитај повеќе

Професорите по стручни предмети и практична настава со порака до деветтоодделенците: Преку реална пракса до брзо вработување

„Светот изгледа поинаку кога ќе излеземе од книгите и ќе успееме да имплементираме нешто од нив и во реалноста“, вели ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 18 1 2 18
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00