петок, февруари 26, 2021
8 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: маски

Сосема генијално решение: Научниците пронајдоа начин да рециклираат милијарди фрлени маски

Научниците на австралискиот универзитетот Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT) истражуваат методи за справување со огромната количина фрлени маски за ...

Прочитај повеќе

Изгласани измени на Законот за заштита на населението од заразни болести, нови мерки во борбата против Ковид-19

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10