сабота, февруари 27, 2021
6 °c
Skopje
5 ° саб
4 ° нед
5 ° пон

Tag: македонци

Македонците најголем дел од времето го поминуваат во спиење, најзафатени се меѓу 25 и 44 години, домашните активности и натаму ги предводи жената

Најголем дел од времето во денот македонските граѓани го поминуваат во спиење. Обожуваат гледање телевизија. Најзафатени се оние меѓу 25 ...

Прочитај повеќе

Нема влез за македонските граѓани во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина без негативен ПЦР тест

Владата ја промени одлуката за патување на македонските граѓани во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. Поради влошувањето на ...

Прочитај повеќе

До 15 септември затворени копнените граници на Грција и забранет влез за државјани на трети земји

Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји, како и привремените ограничувања на копнените граници со Северна Македонија, ...

Прочитај повеќе

Од 15 јуни укинување на граничните контроли во шенген-зоната, од 1 јули отворање на границите и за Македонија

ЕК препорача укинување на граничните контроли во шенген-зоната до 15 јуни, отворање на надворешни граници кон земјите од Југоисточна Европа ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8