недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Британски лек против Ковид-19 би можеле да го даваат матичните лекари со инјектирање, доколку регулаторите го одобрат

Британската компанија GlaxoSmithKline (GSK) и партнерот Vir во петокот објавија дека нивниот лек против Ковид-19 на принцип на антитела, делува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 28 1 2 28
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00