недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инфлација

Нацевска: Денарот е стабилен, инфлацијата умерена – движењата на меѓународните пазари ќе се стабилизираат во 2022 година

Денарот е стабилен, а ценовните движења се должат на растот на цените на енергенсите на светските берзи по високиот пад ...

Прочитај повеќе

Ќе се зголемат цените во кафулињата, ќе поскапат и хотелските аранжмани

Хотелиерите влегоа во пресметки. Зголемувањето на цените на енергенсите на светските берзи, им создадоа нови проблеми. Поради континуираниот раст ќе бидат приморани ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 39 1 2 39
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00