среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: електрични

Промена на курсот – „Lamborghini“ преминува на хибриди и електрични автомобили (ВИДЕО)

Претседателот и извршен директор на „Lamborghini“, Стефан Винкелман, го претстави патоказот за електрификација на брендот, кој предвидува употреба на мотори ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 20 1 2 20
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00