четврток, декември 3, 2020
1 °c
Skopje
4 ° чет
5 ° пет
5 ° саб

Tag: електричен

„Tesla“ добива сериозна конкуренција: Електричниот „Lucid Air“ има автономија од 832 km! (ФОТО/ВИДЕО)

По четири години тестирања и прикажувањето на прототипи, „Lucid Motors“ jа откри продукциската верзија на својата луксузна лимузина на електрина ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 27 1 2 27