петок, април 16, 2021
11 °c
Skopje
7 ° пет
11 ° саб
10 ° нед

Tag: доктор

Србин преку ноќ стана милионер, патентираше лек кој три пати ги зголемува шансите за оздравување

Професорот Ратко Ѓукановиќ (65), еден од најдобрите светски експерти за астма и хронична опструктивна белодробна болест, заедно со двајца негови ...

Прочитај повеќе

Повеќе од 100 организации во светот бараат да се воведе ново човеково право – право на здрава планета

Македонско еколошко друштво се приклучува кон апелот на повеќе од 100 граѓански организации од целиот свет кои бараат од Обединетите ...

Прочитај повеќе

Д-р Зорица Јовановска: Дигиталните сертификати овозможуваат брз, сигурен и прегледен начин на работа со пациентите

Процесот на дигитализација на бизнисите полека станува неизоставен дел од нивното секојдневно функционирање, без разлика на природата на работата или ...

Прочитај повеќе

„Кликни си, купи си“ – Производите на Лакалут, Алгасан и Доктор Тајс отсега достапни за онлајн купување

Натусана ја „отвори“ својата е-продавница Натусана Македонија, компанијата партнер на врвните германски брендови Лакалут, Доктор Тајс,  Алгасан и Pharmateiss Cosmetics ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 7 1 2 3 7