четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: делови

„Тесла“ и „Мерцедес“ ја тужеа американската влада поради царина на увезените делови од Кина

Водечките производители на автомобили, вклучително и „Мерцедес-Бенз“ и „Тесла“, поднесоа тужба против владата во Вашингтон во врска со царините за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17