недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вулкан

Неверојатно: Откриени скоро совршено сочувани остатоци од двајца мажи загинати во Помпеја (ФОТО+ВИДЕО)

Археолозите откриле скоро совршено зачувани остатоци од двајца мажи кои загинале во вулканската ерупција која го уништи античкиот римски град ...

Прочитај повеќе
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00