вторник, март 2, 2021
-3 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Студијата на СЕТИ буди надеж: Живот на Марс можеби се крие неколку сантиметри под површината

Новата студија спроведена од СЕТИ, Институтот за потрага по вонземска интелигенција, отвора нови можности за истражување на делови на Марс ...

Прочитај повеќе

НАСА објави големо откритие: На Месечината дефинитивно има вода(ВИДЕО)

Американската вселенска агенција НАСА денеска потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. „По првпат потврдивме присуство на вода ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 53 1 2 53