петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Студијата на СЕТИ буди надеж: Живот на Марс можеби се крие неколку сантиметри под површината

Новата студија спроведена од СЕТИ, Институтот за потрага по вонземска интелигенција, отвора нови можности за истражување на делови на Марс ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 53 1 2 3 53
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00