четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: буџет

Буџет 2021 година: За власта е за здравје на граѓаните и економијата, за опозицијата само бројки кои висат во воздух

Буџет скроен за здравје и заздравување на економијата, или бројки кои висат во воздух кои тешко ќе бидат реализирани?! Предлог-буџетот ...

Прочитај повеќе

МФ: Усвоен ребалансот, обезбедени средства за поддршка на здравството и за реализација на четвртиот пакет-мерки

Усвоен е ребалансот на Буџетот за 2020 година со што се обезбедуваат дополнителни средства за вакцини, лекови и зајакнување на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 56 1 2 56