сабота, октомври 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: банка

НБ: Финансискиот систем е во добра состојба и е подготвен да им одговори и на идните предизвици

Финансискиот систем е во добра состојба и е подготвен да им одговори и на идните предизвици. Меѓусекторската поврзаност на институционалните ...

Прочитај повеќе

„Стандард и Пурс“: Народната банка успешно ја одржува стабилноста на банкарскиот систем

„Централната банка успешно ја одржува довербата во банкарскиот сектор, што се докажува и преку постојаниот раст на депозитите во 2020 и 2021 година“, ...

Прочитај повеќе

Отсега услугите НЛБ мКлик мобилното банкарство достапни за лицата со оштетен вид

НЛБ Банка во соработка со софтверската компанија Asseco SEE направи значајни подобрувања на функционалностите на постоечката НЛБ мКлик апликација благодарение ...

Прочитај повеќе

Народната банка започна со објавување стандардизирани табели за кредитите и депозитите на банките и штедилниците на нов дел на веб-страницата

Поголема транспарентност, стандардизација и споредливост на објавените податоци за депозитите и кредитите за населението – поголема заштита на потрошувачите Од ...

Прочитај повеќе

ЕБОР и партнерите со поддршка на зелените инвестиции и бизнисите во Северна Македонија

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбедува нови €5 милиони финансиски пакет за Шпаркасе банка Македонија АД Скопје преку Финансиската ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 264 1 2 3 264
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00