среда, декември 2, 2020
-5 °c
Skopje
2 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: банка

Интервју со проф. д-р Драгољуб Арсовски, претседател на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје – „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“

Влегуваме во “второ полувреме” од пандемијата Ковид -19. Ретко која од компаниите во текот на оваа здравствено-економска криза не е ...

Прочитај повеќе

Оштетени штедачи во „Еуростандард“: Фирми не плаќале рати за кредитите и немале покритие за нив

Здружението на оштетени штедачи на „Еуростандард банка“, повикувајќи се на извештајот од стечајниот управник, денеска преку соопштение информира дека на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 251 1 2 251