вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: анализа

Анализа: Најголемите 30 државни претпријатија од 2015 до 2019 година оствраиле приход од 45 милијарди денари

Според финансиската анализа за работата на државните претпријатија во период од 2015 до 2019 година, 30 најголеми претпријатија основани од ...

Прочитај повеќе

Заразените со Ковид – 19 може да ја шират инфекцијата пократко отколку што се сметаше порано

Систематското испитување и мета-анализата на три човечки коронавируси сугерираат дека лицата заразени со вирусот SAVS-CoV-2 кој предизвикува Ковид -19, најверојатно ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 27 1 2 27
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00