вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: американски

Ново откритие на американските научници: На намалувањето на преносот на Ковид-19 и смртноста влијае една работа

Додека целиот свет се подготвува за есенскиот бран од пандемијата „Ковид-19“, а научниците ширум светот работат на решение, од Америка ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 22 1 2 22